سلام!

تعداد جلسات: 12

تعداد غیبت های مجاز (بدون نیاز به ذکر دلیل/ارائه مدرک): 3

ارزیابی: امتحان (5 نمره)، مقاله پژوهشی (15 نمره)

 

  1. مقالات منحصرا به شرایط آموزش، تولید، توزیع، و مصرف هنر در ایران می پردازند و مستلزم انجام تحقیق میدانی و/یا استفاده از تجربه زیسته خود دانشجو هستند.
  2. از منابع کتابخانه ای صرفا برای تحلیل داده های میدانی یا تجربه های زیسته، و همچنین برای مرور ادبیات و پیشینه تحقیق، استفاده خواهد شد.
  3. استفاده از اینترنت برای تحقیق صرفا جهت جستجوی منابع و دسترسی به منابع آنلاین (مثلا سایت "پرتال جامع علوم انسانی"، سایت "نورمگز"، سایت "کتابخانه ملی"...) مجاز است.  همچنین استفاده از سایت خود گروه، سازمان، فرد، یا رویداد مورد مطالعه برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به فعالیت ها و دیدگاه هایشان مجاز است. نقل از سایت های خبری با ذکر منبع مجاز است. استفاده از ابزار آنلاین (مثلا شبکه های آنلاین) برای به بحث گذاشتن یک موضوع و باخبر شدن از واکنش ها و دیدگاه های عده ای مشخص (مثلا جمع "دوستان"، اعضای یک گروه، ...) مجاز است.  در غیر این موارد، با من مشورت کنید!
  4. استفاده از عین عبارات منتشر شده فردی دیگر (خواه در یک وبلاگ منتشر شده باشد یا در یک کتاب یا مقاله) بدون قرار دادن آن عبارات در گیومه و ارجاع دادن به منبع آنها مصداق سرقت ادبی و علمی ست و طیفی از تبعات (از کم شدن نمره، تا رد شدن، تا گزارش داده شدن به کمیته انضباطی) را در بر خواهد داشت.  هرجا شک دارید، از من بپرسید!
  5. علاوه بر چهارچوب های نظری جامعه شناختی، روش های انتخاب موضوع، مشخص کردن پرسش های تحقیق، انجام تحقیق میدانی، استفاده از داده ها و تحلیل آنها، تنظیم مقاله، ارجاع دهی، و غیره آموزش داده خواهد شد.
  6. انتخاب موضوعات و زمان بندی پژوهش و نگارش مقاله قبل از تعطیلات عید انجام خواهد شد تا بتوانید زمان خود را به خوبی مدیریت کنید.

 
خداحافظ تا پست بعدی!چشمک
 
 
 
/ 0 نظر / 21 بازدید